12. 02. 2019 Aktualita

Druhý ročník Festivalu zážitků už začíná odkrývat program

sdílet
Druhý ročník Festivalu zážitků už začíná odkrývat program
Kladské pomezí i letos nabídne po celý červenec a srpen zábavně-naučný program na každý den v týdnu. Téma osobností v létě 2019 vystřídá vojenská historie. Celkem osmi zážitků se budou moci návštěvníci zúčastnit na české i polské straně regionu – za každého počasí a zdarma.

Druhý ročník Festivalu zážitků představí způsob obrany měst od dob středověku přes raný novověk až po druhou světovou válku. V záplavě historických uniforem a za hradbami opevnění si bude návštěvník moci vyzkoušet, jaké to bylo chránit město před nepřáteli, seznámí se s různými druhy zbraní a procvičí i hlavu při řešení různých úkolů.

Pro lepší orientaci v nabídce aktivit je k dispozici katalog Festivalu zážitků, který si svou premiéru odbyl na lednovém veletrhu GO Regiontour 2019 v Brně. Do širší distribuce v rámci informačních center se dostane v druhé polovině dubna 2019.

Zájemci o nevšední zážitky pro všechny generace ovšem nemusí čekat až na jaro. Na webu www.festivalzazitku.cz naleznou výčet všech aktivit již dnes. Každý týden bude vždy jeden ze zážitků představen podrobně včetně dalších možností, co podniknout v dané lokalitě. Upozornění na nové příspěvky týkající se Festivalu zážitků naleznete také na webu www.kladskepomezi.cz a pochopitelně i na facebooku a Instagramu.