FESTIVAL ZÁŽITKŮ

1. 4. – 31. 12. 2024 za každého počasí
Kladské pomezí

Poznejte česko-polské pohraničí Zajímavá místa v polských a českých městech - Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Świdnica, Náchod a Hronov – můžete poznat pomocí aplikace pro mobilní telefony s názvem „Festival zážitků v Kladském pomezí“. Aplikace obsahuje základní informace o daném městě, popis hlavních atrakcí a především questy, čili kvízy, které můžete luštit při procházce městskou trasou. Při výletu se příjemně pobavíte a poučíte. K vyřešení úkolů nemusíte mít žádné předchozí znalosti, stačí když budete jen trochu všímaví.

Poznámka: V kolonce „Více“ si můžete zvolit verzi v českém nebo polském jazyce. Aplikace byla vytvořena v rámci projektu „Festival zážitků“ realizovaného partnerem okres Kladsko, organizací cestovního ruchu Kladské pomezí, o.p.s. a ve spolupráci s polskými městy Kladsko, a Svídnice.

Festival zážitků mobilní aplikace
Zážitek

Festival zážitků

Rádi bychom vám představili unikátní česko-polský projekt, jehož hlavním cílem bylo nabídnout v uplynulých letech v době letní turistické sezony návštěvníkům co nejvíce různorodých zážitků souvisejících s kulturním odkazem regionu. Každý rok byl zaměřen na jiné téma, jednalo se o osobnosti, vojenskou historii a tradice. Celkem se návštěvníci mohli podívat na sedmadvacet míst na české i polské straně.

Pro velký úspěch a pozitivní ohlasy jsme se rozhodli ve „festivalu“ pokračovat i letos, byť bez jednotného tématu. Pojítkem námi doporučovaných akcí je však vždy zážitek. Tentokrát vás pozveme do deseti měst a na neuvěřitelných 30 zážitků. Provozovatelé každé ze zapojených turistických atraktivit připraví na tuto sezonu zážitkový program.

Pojďte si spolu s námi užít festivalový rok 2024!

Řekněte nám Váš názor
Dotazník spokojenosti
Mapa

Kladské pomezí

Turistická oblast Kladské pomezí odkazuje svým názvem na společnou historii se sousedním Polskem. Území po obou stranách hranice bylo v minulosti součástí jednoho státního útvaru – Zemí Koruny české. Také tudy vedla důležitá obchodní stezka, zvaná Kladská, která spojovala Prahu s Kłodzkem a pokračovala až k Baltskému moři. Několik staletí společné historie zanechalo dodnes mezi Čechy a Poláky pevné vazby a společné zážitky.

Dozvědět se více