FESTIVAL ZÁŽITKŮ

1. 7. – 31. 8. 2021 za každého počasí
Kladské pomezí
Festival zážitků s questy

Poznejte česko-polské pohraničí Zajímavá místa v polských a českých městech - Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Świdnica, Náchod a Hronov – můžete poznat pomocí aplikace pro mobilní telefony s názvem „Festival zážitků v Kladském pomezí“. Aplikace obsahuje základní informace o daném městě, popis hlavních atrakcí a především questy, čili kvízy, které můžete luštit při procházce městskou trasou. Při výletu se příjemně pobavíte a poučíte. K vyřešení úkolů nemusíte mít žádné předchozí znalosti, stačí když budete jen trochu všímaví.

Poznámka: V kolonce „Více“ si můžete zvolit verzi v českém nebo polském jazyce. Aplikace byla vytvořena v rámci projektu „Festival zážitků“ realizovaného partnerem okres Kladsko, organizací cestovního ruchu Kladské pomezí, o.p.s. a ve spolupráci s polskými městy Kladsko, a Svídnice.

Festival zážitků mobilní aplikace

Festival zážitků

Představujeme vám unikátní česko-polský projekt, jehož hlavním cílem je nabídnout vám v době letní turistické sezony co nejvíce různorodých zážitků souvisejících s kulturním odkazem regionu. Jaká jsou témata Festivalu zážitků? Osobnosti, vojenská historie a tradice.

Na české i polské straně se Festival zážitků koná po dobu tří let. Každý rok jsou akce zaměřeny na jedno téma. Celkem se budete moci podívat na sedmadvacet míst. Loni jsme vám představili deset míst spojených s osobnostmi, které žily a tvořily v Kladském pomezí a na polské straně hranice.

A letos? Tentokrát vás pozveme na devět míst. Provozovatelé každé ze zapojených turistických atraktivit připraví na tuto sezonu zážitkový program, který se bude pravidelně opakovat určitý den v týdnu po celou dobu letních prázdnin. Zaměřen bude na zapomenuté i stále živé tradice našeho regionu. 

Pojďte si spolu s námi užít festivalové prázdniny!

Řekněte nám Váš názor
Dotazník spokojenosti
Info map Broumov Police nad Metují Teplice nad Metují Adršpach Hronov Úpice Kostelec nad Orlicí Česká Skalice Náchod Nové Město nad Metují Jaroměř Svidnice Klodzko mesto Klodzko

Kladské pomezí

Turistická oblast Kladské pomezí odkazuje svým názvem na společnou historii se sousedním Polskem. Území po obou stranách hranice bylo v minulosti součástí jednoho státního útvaru – Zemí Koruny české. Také tudy vedla důležitá obchodní stezka, zvaná Kladská, která spojovala Prahu s Kłodzkem a pokračovala až k Baltskému moři. Několik staletí společné historie zanechalo dodnes mezi Čechy a Poláky pevné vazby a společné zážitky.

Dozvědět se více