16. 07. 2021 Aktualita

Máme výherce mimořádného festivalového zážitku!

sdílet
Máme výherce mimořádného festivalového zážitku!
Pouze dvanáct festivalových dní stačilo prvnímu z vás k návštěvě sedmi zážitkových míst a nasbírání sedmi razítek do soutěžní kartičky.

Paní Markéta z Kramolny jako první a jediná bude mít v rámci Festivalu zážitků možnost rozezvučet jeden ze zvonů na kostele sv. Jakuba Většího v Červeném Kostelci. Spolu se svými dvěma dětmi navštívila sedm zážitkových míst a získala na návštěvnickou kartičku sedm různých razítek. 

V polské osadě Pstrążna ve skanzenu se seznámili se starodávnými řemesly a vyzkoušeli si hry, kterými se bavili naše prababičky. V Adršpachu si zkusili jak se tkalo na stavu a seznámili se se zpracováním lnu. V Červeném Kostelci, v Domku Boženy Němcové si se seznámili s tradičním řemeslem, kterým je košíkářství a upletli si z proutí a pedigu květinu. Z Hronova si odnesli fotku v divadelních kostýmech. Další řemesla viděli a na vlastní kůži vyzkoušeli také ve Staré škole v Polici nad Metují, na památku si odnesli kousek pleteniny, kterou si upletli na starém pletacím stroji. Poslední zážitek měli v Kudowě-Zdrój na Stezce mizejících řemesel, kde si prohlédli celý areál se zvířaty, větrným mlýnem, navštívili kovárnu, místnost kde ochutnali čerstvě upečený chléb se sádlem a vytvořili si na památku hliněné mističky.

Celé letní putování za zážitky se rodince moc líbilo, a protože léto ještě nekončí, určitě se na některá další i navštívená místa ještě podívají!