01. 08. 2022 Aktualita

Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!

sdílet
Užijte si léto v Kladském pomezí naplno!
Období prázdnin a letního cestování je v plném proudu a my pro vás máme pestrou cestovatelskou nabídku na výlety křížem krážem Kladským pomezím. Sbalte si batoh a vzhůru na cesty!

Polovina prázdnin je za námi, ale před námi je ještě spousta možností, jak strávit následující letní dny.

Pokud preferujete netradiční výlety a rádi byste si užili zajímavé nevšední aktivity, na které budete ještě dlouho vzpomínat, inspirujte se našimi tipy na nejrůznější zážitkové programy, neobvyklé prohlídky, výletní geolokační hry a mnohé další.

Hlavním lákadlem pro rodiny s dětmi je oblíbená cestovatelská hra Toulavý baťoh. Během svého putování můžete na vybraných místech sbírat razítka do ilustrované herní mapy. Pro prvních 200 výletníků, kterým se podaří navštívit pět různých míst, jsou připraveny drobné odměny. Zároveň je možné vyplnit registrační formulář a zařadit se do slosování o hlavní ceny, které proběhne 4. října 2022. Ucelenou nabídku rodinných výletů najdete na www.toulavybatoh.cz.

Kladské pomezí je neodmyslitelně spjato se životy a tvorbou hned několika slavných českých spisovatelů, a proto je jako stvořené k toulkám po stopách těchto osobností a jejich děl. Za odkazem Boženy Němcové vás zavede web www.kladskepomezi.cz/bozenanemcova. Výlety s čapkovskou tématikou najdete na webu www.karelcapek.cz. V informačních centrech si navíc můžete vyzvednout také praktické tištěné průvodce.

Příznivce cykloturistiky určitě potěší provoz 5 linek turistických autobusů s přepravou kol, které brázdí napříč Kladským pomezím a dovezou vás na zajímavá turistická místa nebo zpět. Vybrané linky vyjíždějí v období letních prázdnin denně. Jízdní řády si můžete stáhnout na webu www.kladskepomezi.cz/aktivity/cyklistika.