22. 01. 2020 Aktualita

Za tradicemi i regionálními produkty do Kladského pomezí

sdílet
Za tradicemi i regionálními produkty do Kladského pomezí
Na co se mohou těšit návštěvníci Kladského pomezí v letošní sezóně? Především na projekt Festival zážitků, který vstupuje do svého třetího, a tedy posledního ročníku.

V červenci a v srpnu letošního roku budou v rámci Festivalu zážitků na devíti místech české i polské strany představeny zapomenuté i stále živé regionální tradice. Návštěvníci se seznámí s nejrůznějšími řemesly, regionálními zvyky či tradičními pokrmy a jejich výrobou. Opět se bude soutěžit o věcné ceny, a pro toho, komu se podaří jako prvnímu navštívit sedm festivalových míst, je připraven zcela mimořádný zážitek. Všechny festivalové aktivity jsou zdarma. Program festivalu i další informace budou postupně zveřejňovány na webu www.festivalzazitku.cz

Prvními, kdo se budou moci seznámit s našimi prázdninovými zážitky, jsou návštěvníci bratislavského veletrhu cestovního ruchu, který začíná již ve čtvrtek 23. ledna. U prezentačního stánku Kladského pomezí si mohou vyzvednout nově vydaný katalog, který slouží jako průvodce festivalem.

Na veletrhu budou představeny také místní výrobky, které se pyšní vlastní ochrannou známkou Regionální produkt – Kladské pomezí. V roce 2019 se jejich počet zvýšil již na 15. Důležitou roli při certifikaci hraje kvalita a originalita provedení, aby si turisté i místní se značkou spojovali vždy něco nezaměnitelného. Mezi regionálními produkty najdete různé pochoutky, dekorace, šperky či kosmetické výrobky.