21. 06. 2020 Aktualita

Zveme vás na Festival zážitků 2021

sdílet
Zveme vás na Festival zážitků 2021
Třetí ročník Festivalu zážitků, který se měl uskutečnit v letošním červenci a srpnu, se přesouvá na rok 2021.  Již nyní bychom vás rádi pozvali na jeho bohatý program, který připomene živé i zapomenuté tradice našeho regionu.

Letošní přípravy na letní turistickou sezónu ovlivnily v jarních měsících vládní opatření, přijatá v souvislosti s koronavirovou epidemií. Jedním z nich bylo také uzavření hranic a omezení pohybu osob do zahraničí i ze zahraničí.

Kladské pomezí, o.p.s. podporuje česko-polskou spolupráci v rámci evropských fondů. Nejrozsáhlejším projektem je Festival zážitků, který organizuje a propaguje zážitkové akce na obou stranách česko-polské hranice. Ačkoliv jsou v současné době hranice již otevřené, nikdo dopředu netušil, jaká situace nás v létě čeká. Z tohoto důvodu bylo zažádáno o změnu projektu a jeho odložení na příští rok. Program festivalu zůstává stejný a již nyní jej najdete na webu www.festivalzazitku.cz. Připraveno je devět různých zážitkových akcí, při kterých se účastníci seznámí s nejrůznějšími řemesly, regionálními zvyky či tradičními pokrmy a jejich výrobou.