7Za drakem, minerálkou a pevnostmi do Bělovsi v Náchodě

Za drakem, minerálkou a pevnostmi do Bělovsi v Náchodě

Zveme vás do míst, kde kdysi tryskal oblíbený minerální pramen IDA, do tajuplných zákoutí lesa Montace i po stopách zdejší vojenské historie. Uvidíte zvířátka v ohradách a oboře, dozvíte se různé zajímavosti a k tomu všemu budete hledat nápovědy do tajenky. Za její vyluštění si můžete vyzvednout drobný dárek v infocentru v Malých lázních Běloves. Start i cíl najdete před budovou infocentra, trasa je dlouhá cca 6 km. Tak vzhůru za dobrodružstvím!

Malé lázně Běloves
  • U Starých lázní 129
  • 547 01 Náchod
Jak se sem dostat (mapa)?
sat

Kam se podíváte?

Náchodská lázeňská tradice je více než dvousetletá. Pamětníci možná ještě vzpomenou na běloveskou kyselku Idu. Současné zrekonstruované Malé lázně s kolonádou a pítky, ze kterých proudí minerální voda ze dvou přírodních léčivých zdrojů Jan a Běla, byly otevřeny v roce 2019. Dominantou areálu je obnovená Vila Komenský s příjemnou kavárnou a informačním centrem, ve kterém najdete i expozici věnovanou historii zdejšího lázeňství. 

VÝLET S TAJENKOU, odkaz: https://bit.ly/3JwJx2i

Start najdete před Městským informačním centrem Malé lázně Běloves, hra vám zabere přibližně jednu hodinu a dá se odehrát kdykoliv během roku. 

Tak vzhůru za dobrodružstvím!

Víte, že?

Víte, že podle pověsti žil v běloveské jeskyni kdysi dávno drak? Během vašeho putování se s tímto příběhem seznámíte.