V Domku Boženy Němcové se přesvědčíme, že řemeslo má zlaté dno a poznáme i jeho význam v pohádce. Tradiční řemesla, která se budou obměňovat, nejenom uvidíme, ale sami si je vyzkoušíme. Poznáme tak, jak náročná byla práce mlynáře, pekaře, výrobce šperků a dalších profesí, a výsledky svého snažení si budeme moci odnést na památku. Na závěr se ti nejmenší mohou těšit na pohádky, které se budou opět točit kolem řemesel.
Historie Červeného Kostelce stejně jako dalších měst regionu je silně spjata především s přádelnictvím. Tkalcovská výroba významně přispěla i k rozmachu městečka, později však upadala.
V šedesátých letech byla v přízemí Domku Boženy Němcové zřízena expozice s dobovým zařízením a předměty z přadlácké praxe. Původní majitelé domu se totiž kromě obchodnické živnosti věnovali také spřádání lnu.
... Božena Němcová se svým pobytem v Červeném Kostelci inspirovala při psaní povídky Chudí lidé, v níž zmiňuje chudé tkalcovské rodiny zdejšího regionu, které se živily především přadláctvím?